
MESE: Pom Pom meséi – Csukás István
Hogy kicsoda Pom Pom? A mai bejegyzés Csukás István egyik legnépszerűbb figurájáról szól. Tudjátok-e, ki az a Gombóc Artúr vagy a Radírpók? Olvassátok el a mesét és oldjátok meg a feladatokat!
Csukás István különleges hőse Pom Pom, akiről senki sem tudja, hogy valójában micsoda, iskolába menet mesékkel szórakoztatja barátját, Picurt.
A Pom Pom meséi egy rajzfilmsorozat és könyvsorozat volt az 1980-as években. A meséket Csukás István írta, a figurákat Sajdik Ferenc rajzolta.
A főszereplőt megszólaltató Petrik Józsefen kívül olyan népszerű művészek adták a hangjukat a meséhez, mint Kútvölgyi Erzsébet, Körmendi János, Csákányi László vagy Gálvölgyi János.
A Pom Pom meséiről készült feladatlapok így néznek ki:





Ide kattintva tudod letölteni:
Érdekességek Pom Pommal kapcsolatban
- A könyvváltozatban a kislányt Bogyónak hívták. A rajzfilmben Sajdik Ferenc egyik rokonának beceneve után lett Picur.
2016 szeptemberében Pom Pom szobrot kapott Kisújszálláson, Csukás István szülőhelyén. A Pintér Attila és Rajcsők Attila alkotta rozsdamentes krómacélból készült figura egy négy és fél méteres acéllemezekből készült fán ül.

Gombóc Artúr a Szegény Gombóc Artúr című epizódban tűnik fel először, de több történetben is szerepel. Hamar népszerű figura lett.
2008-ban az I. Szerencsi Csokoládéfesztivál attrakciója volt az Ekker Róbert szobrász készítette Gombóc Artúr csokoládészobor, amely a 239 kilogrammjával Guinness-világrekordot döntött.

Kolodko Mihály Gombóc Artúrt ábrázoló mini szobrának sokszor visznek csokit az arra járók. A bronzszobor a Balatonnál, Tihanyban található.

A Pom Pom meséinek egyéb feldolgozásai
Hangoskönyvek
2003 – Előadja: Rudolf Péter
2008 – Előadja: Pogány Judit
Itt belehallgathatsz a hangoskönyvbe vagy meg is rendelheted.
Hangjátéksorozat
Csukás István: Pom Pom meséi című 1999-es kötete alapján készült 11 részes és 13 perces hangjátéksorozat is, amelyet 2021. április 6-tól – április 16-ig mutatták be a Kossuth Rádióban.
Diafilm
A Szegény Gombóc Artúr, és a Radírpók című epizód diafilm formájában is megjelent.
Csukás István, az író
Csukás Istvánról Doffek Gábor írt egy cikket, amit ide kattintva tudtok elolvasni.

Sajdik Ferenc, a rajzoló
Sajdik Ferencről Both Gabi írt egy cikket, amit ide kattintva tudtok elolvasni.

Jó szórakozást!

Versek, dalok farsangra

szólások, közmondások 1. (Madarak)
Ezeket is érdemes megnézni

szólások, közmondások 1. (Madarak)
2022.02.25.
Versek, dalok farsangra
2022.02.03.